sinema
reklamları

Sinema Reklamları Nedir?

Sinema reklamları, kısıtlı bir zaman diliminde kitlenize ulaşabilmeniz için kullanabileceğiniz mükemmel bir reklam stilidir. Vizyondaki türlerin duygusal anlamdaki değişimlerine göre oldukça çekici bir etki yaratan bu ortam, televizyon reklamlarının aksine 8 kat daha etkileyici bir başarıya sahiptir. Üstelik bu oran, sinemada izlediğimiz reklamları, televizyondaki reklamlara göre 2 kat daha fazla hatırlamamız ile de devam etmektedir. Daha fazla veri verebilirdik ama çok resmi olduk. Şunu demek istiyoruz: Sinemaya giden kitlenin artık film öncesi reklamları izleme aşinalığı olduğu için, bu kitleye reklam vermek ve markanızı tanıtabilme fırsatına erişmek, son derece mantıklı adımlardan biri. Oldukça mantıklı... Çok!

Sinema Reklamlarının Avantajları

Vizyona mükemmel bir filmin girdiğini düşünelim. Arkadaşlarımızı topladık ve kendi isteğimizle biletlerimizi aldık. Tüm bunları yaparken aklımıza bile gelmeyen, bizi rahatsız etmeyen ve hatta artık bir sinema kültürü haline gelen marka bilinirliği reklamları göreceğimizin farkındayızdır. Yani biz, bu şartlar altında gösterilen her bir reklamı izlemek zorundayızdır. Ortalama 200 kişilik bir salonda olduğumuzu düşünürsek, kitleniz bu 200 kişi arasından 100 kişi de olabilir, 2 kişi de olabilir ama mutlaka birinin dikkatini çekeceğinizi unutmayın.

Bu avantajları biraz daha sade ele alalım, uzun metinleri kimse okumuyor, biliyoruz.

 • Vereceğimiz reklamlar, kapalı ortamdaki bir kitleye iletilir ve bu durum, herhangi bir çaba göstermenize gerek kalmadan, reklamlarınızın izlenmesini sağlar.
 • Demografik verilere göre planlanan reklamlar sayesinde 5-10-100... gibi kişi sayısı fark etmeksizin, sinema reklamı kalitenize göre mükemmel kitleler yakalarsınız.
 • Verilen reklamın kalitesi, ses ve görüntü güçleriyle hedef kitlenizin dikkatini çekebilir, markanızı alakasız bir yerde görse bile, reklamı izleyen kişinin aklına gelebilirsiniz.
 • Sinema reklamları sayesinde daha büyük kitlelere ulaşabilir, şehrin her bir yanında hakimiyetinizi sürdürebilirsiniz. Tercümesi: Rakiplerinizi kıskandırın işte!

İnsanlar Sinema Reklamlarını Gerçekten İzliyor mu?

Marka bilinirliğini ve satış hacmini arttırma yolculuğunda, rekabetçi bir ortama sahip olduğumuzu biliyoruz. Ve bu rekabeti, kısa yoldan en başarılı şekilde nasıl bitirebiliriz, nasıl başarıya ulaşabiliriz? diye düşünüyoruz. Alaycı yanımızı bir kenara bırakıp, insanlar gerçekten de sinema reklamlarını izliyor mu? diye düşünelim.

Markanız için verdiğiniz bir sinema reklamı, dev ekranlardan, arkadan aydınlatmalı, ses efektleri ve hareketlilik bakımından, rakiplerinizden ayrışmanızı sağlayan en pozitif ortamlardan biridir. Mesajınızı oturarak filmin başlamasını bekleyen ve ne de olsa göz ucuyla baksa bile dikkatini çeken bu kitleye ulaştırmak bir hayli kolay. Bu nedenle, normal bir televizyon ortamında karşımıza çıkan reklamları değiştirme şansımız varken, bir sinema reklamını istemeden de olsa izlemek zorunda kalıyoruz.

Sorumuzun cevabını daha kısa bir yanıt verecek olursak da:

Evet, insanlar, sinema reklamlarını gerçekten de izliyor.

ÇK Yapım Olarak Etkileyici Bir Sinema Reklamı Planlıyoruz

Aslında tam da bu noktada sormamız gereken bir soru var. Sinema reklamlarının etkisi bu kadar büyük ve kolay mı? Duyar gibiyiz... Sorumuzun cevabını hemen verelim. Sinema reklamlarını başarıya ulaştıran, bu havalı etkiyi size veren ve çarpıcı etkiler yaratan bir firmayla çalışmanızdır. 😊)) Çünkü etkili bir sinema reklamı oluşturmanın en büyük handikabı, diğer reklamcılık planlarınızla bir uyum yakalamanızdır. Ve bu uyum, hedef kitleniz tarafından marka imajı tanınırlığınızı arttıracaktır. Biz bu uyumu yakalamanın en iyi yolunu biliyoruz...

Planlama Aşaması

Markanızı, ürünlerinizi ve tarzınızı anlayabilmek için, uzunca bir sohbet gerçekleştiriyoruz. Ardından; size, stilinize ve kimliğinize en uygun tarzı belirleyerek, planlama aşamasını sonlandırıyoruz.

Çekim Aşaması

Planlar tamam, senaryolar tamam ve işte, yönetmen koltuğumuzu mekâna indirme vakti. 😊

 • 4K Sony Kameralar & Geniş Objektif Seti,
 • Profesyonel Stablilizerler (Zhiyun Crane Webill 3 vb.),
 • RODE Mikrofon Seti,
 • Profesyonel Tripot Seti,
 • 6 Adet Viltrox Profesyonel Işık Seti ve
 • Dolly 4 Tekerlekli Rolling Slider Seti
 • Şehrin en havalı çekiminin gerçekleştirmek için, alanında en iyi ekipmanları kullanıyoruz. Ve sizin bile markanızla yeniden bağ kurmanızı sağlıyoruz. Fazla iddialı ama, yapıyoruz.

Teslim Aşaması

Yaptığımız işi, şöyle bir seyredip, ilk öncelikle gurur duyuyoruz. Ardından, teslim aşamasında gerekli toplantıları gerçekleştirerek, hedef kitlenizin verilerine göre en etkin dağıtım süreçlerini gerçekleştiriyoruz.

Sinema Filmlerini Size Özel Seçiyoruz

Tamamıyla size özel tasarlanan ve mükemmel bir çekim aşamasından geçen sinema reklamlarınızı, dilediğiniz filmlere yerleştirebileceğimizi biliyor muydunuz? Size özel kitleniz hangi film verilerine uyuyorsa, amacına en uygun reklamları, en uygun filmlerde yayımlıyoruz. Böylece, yayımladığımız reklamlardan en iyi etkileşimi almanızı sağlıyoruz. Fazla iddialıyız, biliyoruz. :)

Tüm bu süreci, bizimle geçirmeye ne dersin?