tanıtım
filmi

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmi, genellikle bir işletmenin amacını, en kilit ürününü veya en güvendiği hizmetini tanıtabilmesi adına, profesyonelce planlanmış bir stratejidir. Bir tanıtım dendiğinde, işletme sahiplerinin aklına ilk olarak işletmenin veya ürünlerin tamamını tanıtan kapsamlı bir video gelmektedir. Lütfen durun. Çünkü tanıtım filmi, gerçek anlamdaki 12’den vuruşu, çarpıcı bir noktaya dikkat çektiği zaman yapmaktadır.

Tanıtım Filmi Ne İşe Yarar?

Markanızın bilinirliğini ve güvenilirliğini adım adım arttıran tanıtım filmi çekimleri hem mevcut müşterilerinizi elde tutmanızı hem de potansiyel müşteriler elde etmenizi sağlayan, herhangi bir işletme veya e-ticaret sektörü için birebir bir hizmettir. Tabii ki inovatif bir bakış açısıyla gerçekleştirildiği takdirde.

Buradaki temel amaç; tarz, ton ve hareketlilik ile kitlenizin isteklerine en iyi şekilde yönelmektir. Çünkü ana hedefimiz her zaman etkileşim odaklı olmalıdır ve bu durum, markanızı kalkındırmak için vereceğiniz en iyi kararlardan biridir.

Tanıtım Filmi Satışlar İçin Etkili Midir?

Satışlarınızı arttırmak için hiçbir zaman direkt olarak etki eden sihirli bir değnek yoktur. Her zaman mükemmel bir strateji ile basamakları yavaş yavaş tırmanmalısınız. Tanıtım filmleri de bu stratejideki en kaliteli basamaklardan biridir.

Neden mi?

 • Daha interaktif olması,
 • Oluşturulan senaryoya göre müşteri sorunlarını çözmek,
 • Seçilen konsepte göre ilgi çekici bir konuya yönelmek,
 • Oluşturulan konseptin, doğru bir şekilde pazarlanması gibi unsurlar, kitlenize ulaşmak için en doğru taktiklerden biridir.

Ve ek olarak; günümüzde videoların daha fazla ilgi görmesi de şirketinize büyük bir satış hacmi sağlar. • Oluşturulan tanıtım filmi sonrası, kitlenizde nasıl bir etki yaratmak istiyorsunuz?
 • Kitlenizin, genel anlamda markanız hakkında nasıl bir izlenime sahip olmasını istiyorsunuz?
 • Amacınızın güven aşılamak mı, ürün bilinirliğini arttırmak mı, firma hakkında bilgi vermek ya da herhangi bir sorunu çözümlemek mi?Ve tüm bunları sağlamak için de ikna edici, profesyonel bir tanıtım filmine ihtiyacınız var demektir. Eğer bir David Fincher değilseniz, o zaman işinizi ÇK Yapım’a bırakın.

Tam da bu noktada size bir sorumuz var...

İlgi çekici bir video ve bu videoda tanıtacağınız ürün ya da kampanyalarla işinizi güçlendirmek, kitlenize ulaşmak ve büyümek mi istiyorsunuz?
Cevabınız evetse, merak etmeyin. Çünkü bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen iyi bir şirkettesiniz demektir. 😊
Haydi, devam edelim!

Mükemmel Bir Tanıtım Filmi Nasıl Oluşturulur?

İşletmenizin kendi bünyesindeki detayları, artıları ve eksileri analiz ettiğimiz gibi, rakiplerinizi de en ince ayrıntılarına kadar inceliyor, ortaya şahane ve benzersiz bir plan çıkarıyoruz. Firma olarak neye odaklanmak istediğinizi de tam bu noktada baz alıyor ve analizlerimizle kaliteli bir kombinasyon haline getiriyoruz. Kısacası; mühim bir çalıştırma gerçekleştiriyoruz. Oldukça mühim. :)

Fikir Üretiyoruz

Analizlerimiz ışığında, biraz ilham gelmesini bekliyoruz. Biraz pizza, biraz kahve ve yüzlerce fikir eşliğinde... Evet, yanlış anlamadınız. İlham gelmesini bekliyoruz.

Fikrimizi Şekillendiriyoruz

Ardından, düşündüğümüz fikirler üzerine ana hatları oluşturuyor, yaratıcı ekibimiz ile tanıtım filmi metinleri, mekan ve zaman tasarımlarını oluşturuyoruz. Ek olarak da tanıtım filminizi şahlandıracak, efsanevi bir müzik seçimiyle son noktayı koyuyoruz.

Üretim Aşaması

Toplantılar bitti, pizzalar yenildi ve kahveler içildi. Şimdi biraz eğlence vakti!

 • 4K Sony Kameralar & Geniş Objektif Seti
 • 4K Mavic 2 Pro (Drone)
 • Profesyonel Stablilizerler (Zhiyun Crane Webill 3 vb.)
 • RODE Mikrofon Seti
 • Profesyonel Tripot Seti
 • 6 Adet Viltrox Profesyonel Işık Seti
 • Dolly 4 Tekerlekli Rolling Slider Seti
 • Profesyonel Stüdyo

Gibi enfes prodüksiyon ekibimiz ile devreye koyuluyoruz. Ardından, belirlediğimiz zaman ve mekanlarda, markanıza en uygun çekimleri gerçekleştiriyoruz. Farklı açılardan, yüzlerce veri kaydediyor ve hedefinize en uygun görüntüleri seçiyoruz. Kısacası; kim olduğunuzdan ilham alıyoruz.

Montaj Aşaması

Çekimler sonrasında tüm görüntüleri özen ve dikkatle izliyor, montaja hazır hale getiriyoruz. Firmanız/markanız için isabetli seçimler sonrasında kolları sıvayıp kurguya başlıyor ve izlenebilir bir tanıtım filminin önemli aşamalarını gerçekleştiriyoruz. Elbette ki geçiş efektleri ve renk düzenlemeleri bizim için çok elzem. Her şey tamamsa, en keyifli zamanımızdan bahsedelim, color correction. Birbirinden farklı ve üstün teknolojiye sahip cihazlarda çıkan işi görüntüledikten sonra, teslime hazır hale getiriyor ve sizden revize için mail bekliyoruz.
Fakat genelde revizesiz onay alıyoruz :)

Teslim Aşaması

Geldik teslim aşamasına! Bol bol yedeklerimizi aldıktan sonra çıkardığımızın işin karşısında, uzunca bir duruyoruz. Neden mi? Çünkü biz, ortaya çıkardığımız her iş için, ekip içerisinde küçük bir müzakere gerçekleştiriyoruz. En ufak hatayı dahi en keskin eleştiriler ile en mükemmel hale getiriyoruz ki, sonuç herkes için mükemmel olsun.
Mükemmeli kim sevmez ki?

Neden ÇK YAPIM?

Fikirlerinize Fikir katıyor, Firma Değerinizi Yükseltiyoruz!


Fikirler demişken, tam da bu noktada ÇK Yapım’ın profesyonel hizmeti giriyor devreye! Doğru teknikler, doğru açılar ve çok daha fazlasıyla satışlarınızı arttırıp, güven kazanmanız için efsanevi bir prodüksiyon kuruyoruz. Müşterilerinizin her bir açıyı ve her bir detayı en iyi şekilde görmesini sağlıyor ve satışlarınıza, direkt olarak etki ediyoruz. Kısacası, bir ürün için gerekli olan tüm altyapıyı kurarak, hedef kitlenizle markanız arasında bir köprü görevi görüyoruz!

Çünkü biz, gücümüzü markanıza inşa ediyoruz.