Profesyonel
Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Ürünlerinizi sergilemenin ve çok daha geniş kitlelere ulaşmanın en etkili yollarından biri olan web tasarım, doğru bir strateji ve profesyonellik ile kurulduğu takdirde başarıyı bir mıknatıs gibi çeker. Özellikle de çağımızın e-ticaret sektörüne kaydığı şu dönemlerde! İş hedeflerinizi en iyi şekilde tamamlayabilmek, hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşabilmek ve kolayca yönetim sağlayabilmek için, her markanın başarılı bir web siteye ihtiyacı vardır. Çünkü bir web sitesi, işletmenizi hayal ettiğiniz noktaya ulaştırabilmeniz ve hedef kitlenize ulaşabilmeniz için, tüm reklam türlerinin ve planlamaların en temel adımlarından biridir.
O halde, mükemmel bir web site nasıl oluşturulur, bir bakalım!

Web Site Tasarımı Nasıl Olmalı?

Markanızı başarıya götürebilecek, milyonlarca tasarım, yüzlerce ajans veya yazılımcı vardır. Ancak her markaya özgü tasarımların belirli kurallarla harmanlaması ve sürekli güncellenerek devam etmesi, web sitenizi ve markanızı başarıya götüren asıl yoldur. Çünkü 21. Yüzyılda bulunmamız, herkesin bir web site sahibi olabileceği anlamına gelebilir ancak üzgünüz ki, bu başarılı olduğunuzu göstermez.

Özgün Web Site Tasarımı

Markanız, ürünleriniz ve tarzınız için en iyi tasarımları oluşturuyor, rakiplerinizin arasında şimdiye kadar en iyi web site sahibi olmanızı sağlıyoruz. En iyi kullanıcı arayüzleri, kolayca sepete ekleme modülleri, akılda kalıcı renk kombinasyonları ve görsel düzen için, günlerce uğraşıyor, sayısız kahve içiyoruz. Neden mi? Benzersiz olun istiyoruz...

Kullanıcı Dostu ve İnteraktif Tasarımlar

Okunamayan yazılar, tıklanmayan butonlar, yanlış yere yönlendirilen sayfalar, kötü renk düzenlemeleri vs. vs. vs. Bunların hiçbiri, bizim tarzımız değil çünkü biz de bir tüketiciyiz ve en iyisini isteriz. Bu nedenle, yazılım ekibimizin bu konudaki en güçlü tasarımları yapmasını sağlamak için, elimizden gelen en iyi motivasyonu sağlıyoruz, merak etmeyin.

Web Site Hızı

Bulunduğumuz çağ gereği, hepimiz biraz agresifiz ve beklemekten hoşlanmıyoruz. Bu, web siteleri için de geçerli çünkü kimse, verim alamadığı bir web sitenin açılmasını beklemez, kendimizi kandırmayalım. Ve bu durum çoğaldıkça, hemen çıkma oranınız kötü etkilenir, Google sıralamalarında uçsuz bucaksız gerilemeler yaşarsınız ve satış hacminiz düşer. Bir hız nelere kadir, değil mi? Biz de biliyoruz ve bu nedenle, şehrin en hızlı web sitesini tasarlıyoruz!

Kaliteli İçerik

‘’İçerik kraldır’’ diyoruz ve web sitenizin ihtiyacı olan içerikleri, en iyi şekilde hazırlıyoruz. Ürünlerinizi sisteme giriyor, düzenliyor ve tekrar tekrar kontrol ediyoruz. En iyi sonuca ulaşmadan, size teslim etmiyoruz.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Günümüzdeki çevrimiçi kullanıcıların %57’si, tüm arama trafiğini mobil cihazlardan gerçekleştirmektedir. Ve bu noktada onlara ne tür bir deneyim verdiğimiz, haliyle önemli bir konu. İster sıfırdan bir web site kuruyor olun, isterseniz de var olan web sitenizi yenilemek isteyin. Her konumda bulunan işletmeciler için, varlıklarını başarıya ulaştırmanın ana noktalarından biridir, mobil uyumlu web sitesi.

Peki biz sizin için neler yapıyoruz, kısaca anlatalım:

 • Kullanılan cihaz her ne olursa olsun, bir web sitesinin kenarlara taşmasını elbette istemeyiz. Bu nedenle ilk işimiz, web sitelerinizi duyarlı hale getirmektir.
 • Kullanıcılarınızın zorlanmadan, mobilde de rahatlıkla istediği şekilde keyif çatabileceği en iyi arayüzleri tasarlıyoruz.
 • Menü, anasayfa ya da iletişim gibi en önemli butonları gizli saklı kapılar arkasına değil, kullanıcılarınızın rahatlıkla bulabileceği noktalara konumlandırıyoruz.
 • Buton ve yazı tipi boyutları için en uygun ölçüleri tercih ediyoruz. Tıkladığımız sayfaya direkt ulaşmak isteriz, yakınlaştırmak, farklı butonlara yönlendirilmek değil.
 • Web site hızınızın mobilde de sorun yaratmasını istemeyiz, öyle değil mi? Bu nedenle tüm görüntülerinizi sıkıştırıyoruz, merak etmeyin.
 • Flashtan kaçınıyoruz. Çünkü web siteniz, kolayca açılsın istiyoruz.

Aslında yapılacak çok adım var, evet. Ve biz bunların hepsini sizin için yapıyoruz. Neden mi? Çünkü işimizi seviyoruz.

SEO Uyumlu Web Tasarım

Aslında yukarıdaki tüm adımları okuyup, buraya kadar geldiyseniz, SEO uyumlu web sitesi sahibi olmuşsunuz demektir. Ama biraz daha detaylı inceleyelim mi?

Görsel Optimizasyonu

Görseller, web sitemizin oldukça önemli parçalarından biridir ancak çoğu zaman, SEO anlamında biraz daha geri planda bırakılır. Ancak optimize edilmemiş görseller, web site hızınızı düşürür ve SEO anlamında gerilemenize neden olur. Tabii bu noktada mükemmel şekilde optimize edilmiş görüntülere sahip olmak, ÇK Yapım’ın en titiz ekibi sayesinde gerçekleşir.

URL Düzenlemesi

Etkili bir URL, kısa, açıklayıcı, okunması kolay ve SEO dostudur. URL’niz, muhtemelen potansiyel hedef kitlenizin göreceği ilk şeydir. Ve aynı şekilde, Google’ın sitenizin bir aramada nerede çıkacağını belirlerken de göreceği ilk şeydir. Bu nedenle, kesinlikle dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir.

XML Haritası

XML site haritası, arama motorlarının web sitenizi tararken, sayfanın yapısını anlaması için ana kurallardan biridir. Google’a daha fazla veri aktardıkça, sizin için en önemli ve değerli olan sayfaları da belirleyebilir ve böylece, o sayfalara öncelik vermeniz kolaylaşır. Yani SEO için olmazsa olmazlardan biridir.

Google Maps Kaydı

Google Maps Kaydı, ziyaretçilerinizin aradıkları şeyi hızla bulmalarına, sizi tanımalarına ve kolayca ulaşmalarına olanak tanır. Tüketicilerinizi farklı firmalara yönlendirmek istemezsiniz, değil mi? Üstelik, bir artısı daha var! Google’ın hem sitenizin hem de markanızın kapsayıcı temasını anlamasına da olanak tanır.

SEO ve Anahtar Kelime Planlanması

Anahtar kelimeler, web sitenizin temelini ve SEO stratejinizi temsil eder. Hedefiniz belirli bir anahtar kelimede sıralama elde etmek ve kullanıcılarınızın sizi o anahtar kelimede rahatlıkla bulabilmesi için, mükemmel bir strateji şart.

Meta Açıklamaları

Google’da arama yaptığınızda, ilk gördüğünüz şey sayfanın başlığıdır. Başlığın altında, size sayfanın gizli bir ön izlemesini sunan küçük bir paragraf açıklaması görürsünüz. Bu küçük paragraf, sizin meta açıklamanızdır. Bu meta açıklamaları hedef kitlenize değerli bir özet sunarken, anahtar kelimelerde sıralama yapmak için bu küçük açıklayıcı alanın nasıl kullanılacağına dair mükemmel bir örnektir.
Kısacası; meta açıklama size tam olarak ne bekleyeceğinizi söyler. Bu nedenle her bir ürününüz ya da blog yazınızın için en çok dikkat ettiğimiz konulardan biridir.

Okunabilirlik

SEO dostu web sitesi tasarımınızı oluştururken ve sayfanızı optimize ederken, web sitenizin tasarım ve teknik yönlerinde kaybolmak kolaydır. Bu optimizasyonları yaparken sitenizin genel görünümüne odaklanmayı unutmayın. En önemlisi, hedef kitlenizin bilgilerinizi okuyabilmesini sağlamak için sitenizin okunabilirliğine odaklanın. Ya da biz odaklanalım.
Artık bize kalan tek şey ise, gerekli düzenlemeleri sağlamak, altyapıyı sürekli olarak kontrol etmek ve içeriklerinizi taze tutmak. 😊
Bu arada, işletmenizi özel kılmak için başka neler mi yapıyoruz?

 • Özel Admin Panelleri
 • Kullanıcı Panelleri
 • Özel Ödeme Entegrasyonları
 • Kolay ve Akıcı Arayüzler
 • UX Tasarımı gibi tüm detayları kullanıyoruz!

Biliyor musunuz?

Doğru bir web site tasarımı, Google gibi arama motorlarında bir Rock Yıldızı gibi yükselmenizi sağlar.

Profesyonel Web Site Keyfini Yaşayın

Bizler ÇK Yapım olarak, tüm bu adımları ve profesyonelliği markanıza yansıtmak istiyor, kullanıcılarınızın zorlanmadan, dilediği noktaya kolayca ulaşabileceği en iyi web siteleri tasarlıyoruz! Neden mi? Çünkü ürünlerinizin, markanızın ve kimliğinizin ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Bu değeri yansıtmak için de her zaman en profesyonel sistem ağları ve ekibimizle efsanevi bir hizmet vermekteyiz.

 • Gelecekteki web sitenizin amacı ve tasarımı en iyi planlamaları gerçekleştiriyoruz.
 • Konsepti oluşturuyor ve teknik altyapıyı kuruyoruz.
 • Tüm sayfalarınızı en iyi şekilde tasarlıyor, düzenliyor ve mobil uyum gibi ince ayrıntıları da kesinlikle tamamlıyoruz.
 • İşte, sona yaklaştık. İçerik planınızı da oluşturarak, enfes bir web site sahibi olmanızı sağlıyoruz.

 • Yayına hazırsınız.